Divine Acoustic Proxima Generation 3

 

Proxima jest układem dwudrożnym. Dwa precyzyjnie dobrane głośniki zostały tak ze sobą zestrojone, aby tworzyć integralną całość. 

Głośnik basowy o średnicy 17cm posiada membranę z polipropylenu, duży wentylowany układ magnetyczny, odwrócone gumowe zawieszenie i odlewany kosz z metali lekkich, który został precyzyjnie nastrojony, aby zniwelować pasożytnicze rezonanse powstające pod wpływem drgań membrany. Właśnie to strojenie - system BAD (Bascet Accurate Dampening) – pozwoliło na znaczne obniżenie poziomu zniekształceń i uzyskanie bardzo dokładnych tonów średnich pozbawionych podbarwień. 

Głośnik wysokotonowy jest autorskim projektem Divine Acoustics, który powstał specjalnie dla modelu Proxima. Został zbudowany w oparciu o lekką kopułkę o średnicy 28mm przygotowaną z rzadko tkanego jedwabiu pokrytego lakierem. Cewka kopułki pracuje w otaczającej ją komorze, która obniża jej rezonans i powstające wokół niej ciśnienie. Ferrytowy układ magnetyczny został wytłumiony dzięki systemowi BAD. Za układem magnetycznym znajduje się kolejna komora, która ma na celu kontrolować i wygaszać drgania układu magnetycznego. Wypełniona jest masą tłumiącą – połączeniem frakcjonowanego piasku zalanego olejem. 

Specyfikacja:

Czas dopasowania do wzmacniacza: około 100 godzin
Czas "dotarcia" kondensatorów: ponad 500 godzin
Zalecana wielkość pokoju odsłuchowego: 12-25m2
Impedancja: 8ohms
Efektywność: 89dB
Zalecana moc wzmacniacza: 2-90W
Pasmo przenoszenia:
         40Hz-22kHz (-3dB)
Wymiary zewnętrzne (bez cokołu):
                           wysokość: 123cm
                           szerokość: 25cm
                           głębokość: 16,5cm
Masa sztuki (bez cokołu): 16kg 
                           masa transportowa: 2x20kg 

Powered by JS Network Solutions