Indiana Line Nota 550C

Wszystkie produkty Indiana Line łączy sposób projektowania. Prace rozpoczynają się od ustalenia parametrów całej konstrukcji, co ma ścisły związek z konstrukcją obudowy – jej wzmocnieniami i wygłuszeniem, co wydatnie pozwala zredukować zbędne zniekształcenia. W celu zwiększenia ciśnienia akustycznego i dynamiki wysokich tonów jedwabny tweeter został wyposażony w tylną komorę rezonansową. Następnie przychodzi czas na projekt głośników średnio i niskotonowych, oraz ich zestrojenie z pomocą zwrotnicy z filtrami o wyjątkowo łagodnym zboczu. To pozwala uniknąć przesunięcia fazy poszczególnych głośników w zespole akustycznym. Co nie mniej ważne, dopracowana konstrukcja zwrotnicy pozwala uniknąć zakłóceń, które powodują problemy w pracy wzmacniacza. 
Dlatego Indiana Line nie wymaga dedykowanego wzmacniacza – bardzo dobrze współpracuje z dowolnymi konstrukcjami hi-fi dostępnymi na rynku. 
Indiana Line Nota 550 C  - gra jeszcze lepiej niż wygląda! 
Tani sprzęt hi-fi jest sztuką kompromisu – jak pogodzić dobre brzmienie i ekskluzywny wygląd? Czerpać wszystko to, co najlepsze z bardziej zaawansowanych modeli. Dlatego seria Nota wykorzystuje rozwiązania z droższej o ponad 30% serii Tesi, wszędzie tam, gdzie pozwalają na to koszty.  
Konstrukcja Przejęcie trójdrożnego układu obudowy z modelu Tesi pozwoliło na zastosowanie tej samej unikalnej technologii głośnika wysokotonowego z tylną wentylowaną komorą. Pomimo uproszczenia konstrukcji głośników średnioniskotonowych zachowano ich największy atut w postaci niespotykanego materiału membrany – mieszanki polipropylenu z krzemianem mikowym. Wysoka sztywność przy właściwej sprężystości membrany gwarantuje minimum zniekształceń przy odtwarzaniu średnich i niskich tonów. Bez zmian pozostawiono materiał obudowy – pełny MDF (także frontowa płyta) z okleiną winylową, wygłuszenie (syntetyczne włókno poliestrowe) oraz technologię wewnętrznych wzmocnień wieńcowych z litego drewna.  
Brzmienie Seria Nota została skierowana do odbiorców, którzy cenią sobie połączenie kulturalnego delikatnie ocieplonego dźwięku z dużą dynamiką. Zwiewność brzmienia Noty podkreśla lekki, punktowy bas z ostrożnym obciążeniem i lekkim ociepleniem, średnica jest wyraźnie wysunięta i otwarta, a przy tym płynnie łagodna. Wysokie tony to zdecydowanie najmocniejszy punkt konstrukcji – pozbawione jakichkolwiek śladów sybilacji, zawsze finezyjne i wielowymiarowe -  genialnie oddają akustykę i przestrzenność instrumentów oraz wokali. Pasmo wysokotonowe jest najwyraźniejszym dowodem na wyraźną przewagę Noty nad konstrukcjami konkurencyjnymi. 

Specyfikacja techniczna:

3-drożne kolumny podłogowe z przednim otworem bass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza: 30 - 130W
Czułość (2.83V/1m): 91 dB
Impedancja wzmacniacza: 4 - 8 ohm
Pasmo przenoszenia: 38 - 22000 Hz
Częstotliwość zwrotnicy: 250/2800 Hz
Zwrotnica głośnikowa - przystosowana do pracy z każdym wzmacniaczem o impedancji 4-8 ohm

Obudowa:

Obudowa: MDF wzmacniania wewnętrznymi drewnianymi wieńcami 
Wykończenie obudowy: gruba winylową okleiną, góra wykończona materiałem skóropodobnym
Wypełnienie obudowy: syntetyczne żywiczne wzmacniane włókno poliestrowe wybitnie odporne na rozciąganie, przesuszenie i wilgoć zmodyfikowane pod kątem współpracy z systemami bass-reflex

Przetworniki:

135 mm głośnik niskotonowy z polipropylenową membraną wzmacnianą krzemianem mikowym*
135 mm głośnik średniotonowy z polipropylenową membraną  wzmacnianą krzemianem mikowym*
Mika - krzemian charakteryzujący się wysoką giętkością, elastycznością i sprężystością o bardzo dobrych właściwościach dielektrycznych, odporny na temperaturę, czynniki chemiczne oraz starzenie. 

26 mm głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką obrabianą cieplnie  umieszczoną w tylnej wentylowaną komorze rezonansowej zasilaną magnesem neodymowym

Inne:

Wymiary: 175 x 880 x 275 mm
Waga: 11,4 kg
Kolor: czerwona wiśnia , ciemnoszary dąb 

Cena: 1 795 zł/parę