Rega RS3

Budowa kolumny RS3 jest bardzo przemyślana. W przeciwieństwie do rozwiązań innych producentów, którzy chwalą się złożonością zwrotnic, firma Rega szczyci się prostotą - ręcznie wykonane zwrotnice do pracy nie wymagają dodatkowych sieci filtrów.

Otwór bass-reflex znajduje się na ścianie przedniej, dzięki czemu kolumnę RS3 można postawić przy ścianie. Umieszczenie głośnika niskotonowego na ścianie bocznej kolumny ułatwia rozstawienie kolumn w większości pomieszczeń. Niemniej jednak, w zależności od warunków otoczenia, rozwiązanie to może przyczynić się do poprawy przestrzeni dźwiękowej i dynamiki, a ponadto umożliwia zainstalowanie kolumn z serii RS w pomieszczeniach o trudnych warunkach akustycznych.

Konstrukcja obudowy
Kolumna charakteryzuje się wysoką jakością nie tylko z punktu widzenia dźwięku, lecz również wyglądu – jest ona pokryta fornirem z prawdziwego drewna. Obudowa jest smukła, nowoczesna, stylowa i łatwo wkomponowuje się w otoczenie.

Głośnik niskotonowy wykorzystuje znajdujący się w dolnej części obudowy filtr grzebieniowy wygładzający i poprawiający najniższe tony oraz poprawiający równowagę tonalną.

Firma Rega włożyła wiele pracy w stworzenie kolumny dynamicznej, stylowej, a przede wszystkim zapewniającej doskonały dźwięk. Z pewnością jest to jedna z najlepszych kolumn dostępnych na rynku.

Specyfikacja techniczna:

Wysokość (bez kolców): 797mm
Głębokość na wysokości cokołu: 246mm
Szerokość na wysokości cokołu: 224mm
Waga: 9kg
Impedancja nominalna: 6Ω
Efektywność: ok. 89dB 
Możliwość rozdzielenia przewodów/wzmacniaczy: Nie
Obciążalność: 100W na kanał
 

Cena: 2 050 zł/parę