Sonus Faber Olympica II

Sonus faber stworzył rodzinę produktów bogatą w treści, wizualne i dotykowe emocję, które zawsze towarzyszą w produkcji. Olympica jest produktem godnym poselstwa długoletniego konstruktora marki Sonus faber -Franco Serblina. Spełnia wszystkie elementy jak wzornictwa tak zastosowanej technologii, za które szanowany jest Sonus faber: drewna orzechowego i skóry. Firmie udało się w bardzo wyważony sposób połączyć kwintesencję stylu z wprowadzeniem istotnych elementów innowacji technologicznych. Produkcja przebiega w fabryce we Włoszech, gdzie jest monitorowany każdy etap produkcji tego wyjątkowego produktu.

Specyfikacja techniczna:

- System 3-drożny, obudowa wentylowana
- Obudowa wykonana jest z naturalnego drewna, górna i dolna ścianka z litego drewna orzechowego, boczne ścianki z połączenia drewna orzechowego oraz jasnego klonu, oraz bardziej tradycyjnego klonu czarnego w grafitowym wykończeniu. Boki są zaokrąglone w kształt lutni. Górna ścianka pokryta skórą z elementami stalowymi.
- Głośnik wysokotonowy 29mm z membraną tekstylną, magnez neodymowy. Z przodu zastosowano element linearyzujący odpowiedź fazową. Zaprojektowany przez Sonus faber.
- Głośnik nisko-średniotonowy (MW15XTR) ma średnicę 150 mm, został całkowicie zaprojektowany prze firmę Sonus faber. Membrana wykonana z pulpy celulozowej, z dodatkiem włókien kapoku, kenafu i innych materiałów. Cewka wykonana z pokrywanego miedzią aluminium CCAW. Kosz jest odlewany.
- Głośnik niskotonowy (W18XTR) ma średnicę 180 mm, został całkowicie zaprojektowany prze firmę Sonus faber. Wielowarstwowa membrana wykonana z pulpy celulozowej oraz pianki z tworzyw sztucznych. 1,5” cewka o długim skoku napędzana jest silnym magnesem.
- Zwrotnica to nierezonujący układ drugiego rzędu, optymalizowane charakterystyki fazowe dla prawidłowej odpowiedzi czasowo-przestrzennej, punkt podziału 250/2500Hz.
- Pasmo przenoszenia 40Hz-30kHz
- Czułość 88dB SPL (2.83V/1m)
- Impedancja nominalna 4 omy
- Zalecana moc wzmacniacza 50W-250W, bez przesterowania
- Wykończenie - połączenie naturalnego drzewa orzechowego, czarnej skóry i elementów metalowych.
- Wymiary 1055 x 370 x 472 mm (Wys x Szer x Gł)

Cena: 33 998 zł/parę