iFi Audio iDAC

Przetwornik cyfrowo/analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym iFi Audio iDAC

W pełni wysokorozdzielcze audio (Full High-Definition Audio) przez USB (24/192 i powyżej), krystalicznie czysta muzyka wysokiej rozdzielczości. Układ przetwornika światowej klasy ESS Sabre Hyperstream, niezrównana jakość dźwięku. Asynchroniczny przesył danych po USB z technologią Bit-Perfect, umożliwia najdokładniejszą reprodukcję dźwięku. Mocny wzmacniacz słuchawkowy, 150 mW, z technologią DirectDrive, można cieszyć się muzyką HD na każdych słuchawkach. Fantastyczna dynamika oznacza więcej wszystkiego. Więcej detali, więcej muzykalności i poza wszystkim: więcej przyjemności. Kiedy jest czas na relaks – Państwa uszy zostaną potraktowane wyjątkowym, luksusowym dźwiękiem. Każda Państwa muzyka z iDACem zabrzmi powalająco.
Rozdzielczość ma znaczenie. Ale realizm odtwarzania ma znaczenie dużo większe. A ten realizm jest determinowany przez wiele czynników – technologię interfejsu USB, jakość zasilania oraz jakość analogowego stopnia wyjściowego. iDAC używa zaawansowanego, asynchronicznego/bezjitterowego interfejsu USB (technologia przejęta z urządzeń high-end AMR) aby przesył audio był nie tylko dobry, ale po prostu perfekcyjny.
Trzy wewnętrzne zasilacze stanowią czyste środowisko dla tego przetwornika, aby odtwarzać dźwięk wysokiej rozdzielczości. Układ ESS Hyperstream – zazwyczaj stosowany w urządzeniach high-endowych – jeszcze polepsza reprodukcję dźwięku, który staje się wyjątkowo realistyczny.

Postęp w technologii komputerowego audio przeniósł jakość dźwięku ponad tą, uzyskiwaną z płyt CD. Tylko przetworniki cyfrowo-analogowe umiejące przetwarzać nagrania najwyższej jakości mogą zrealizować pełen, niesamowity potencjał nowoczesnych cyfrowych formatów High Definition – aż po 24 bity/192 kHz i więcej.
Tego typu nagrania są praktycznie jedynie dostępne jako pliki do pobrania i odtworzenia na komputerze. Zaakceptowanie czegokolwiek gorszego z DACa opracowanego jako partner do komputerowego odtwarzania muzyki byłoby akceptacją kompromisów dotyczących jakości brzmienia. Dla iFi to nie było możliwe.

ESS Sabre jest jednym z układów przetwarzających najwyższej jakości. Dzieje się tak, ponieważ układ ESS Sabre posiada technologię Hyperstream, która pozwala na uzyskanie 10x lepszego stosunku dźwięku do szumu (SNR), wyjątkowej dynamiki i zdecydowanej redukcji jittera, co w sumie powoduje, iż uzyskana jakość dźwięku jest zdecydowanie lepsza niż u konkurencji.
Muzyka jest wyjątkowo czysta, niemal rzeczywisty. Linie basu są ostrzejsze i mocniejsze niż zazwyczaj, muzyka brzmi jak na żywo.

Realizm i rozdzielczość mają znaczenie. Te i inne cechy są determinowane przez wiele czynników – technologię interfejsu USB, jakość zasilania i analogowego stopnia wyjściowego. iDAC korzysta z asynchronicznego/bezjitterowego interfejsu USB aby przesył danych audio był jak najlepszy.
Trzy wewnętrzne, dedykowane zasilacze produkują idealnie czyste środowisko dla DACa. W połączeniu z dyskretnym stopniem wyjściowym – takim jak w hi-endowych urządzeniach audio – iDAC odtwarza najbardziej wierny i muzykalny dźwięk wysokiej rozdzielczości jaki tylko jest dostępny.
Asynchroniczne połączenie USB jest teraz standardem. Jest też uznane za przełomowe. Dla iFi to tylko początek, iDAC posiada asynchroniczny interfejs USB z technologią Bit-Perfect. Zanim zastosowano ten interfejs w iDACu, ta technologia była zarezerwowana dla drogich, high-endowych przetworników AMR. Nasi inżynierowe przenieśli tą zaawansowaną technologię do iDACa, za naprawdę niewielkie pieniądze.

Technologia DirectDrive (która pochodzi z topowych urządzeń studyjnych) umożliwia zastosowanie układu bez kondensatorów sprzęgających, co skraca ścieżkę dźwięku. Ta technologia to nie tylko sprzęganie bezpośrednie, ale za nią stoi więcej innowacyjnych rozwiązań, pozwalających na uzyskanie wyższej mocy wyjściowej i mniejszych zniekształceń niż w większości urządzeń zasilanych przez USB. Słuchawki są wrażliwe na wszystkie częstotliwości, więc przekażą niezniekształcony, niepodkolorowany dźwięk. Państwa uszy będą zachwycone słyszalną poprawą wniesioną przez iDACa.

Specyfikacja techniczna:

- Gain 0dB, 10dB i 20dB ustawiany przez użytkownika
- Stosunek sygnał-szum (SNR) >117dB(A)
- Całkowite zniekształcenia harmoniczne(THD) <0.003%(400mV/150R)
- Pasmo przenoszenia 0.5Hz to 500KHz(-3dB)
- Moc wyjściowa >400mW(32Ω)
- Napięcie wyjściowe >5V (>600Ω)
- Napięcie zasilania AC 100 - 240V, 50/60Hz
- Pobór mocy < 4W czuwanie, 10W max.
- Wymiary 158(l)x68(w)x28(h)mm
- Waga 216g(0.48lbs)

Cena: 1 499 zł