T+A Power Plant balanced

T+A E-SERIES POWER PLANT BALANCED - WZMACNIACZ TRANZYSTOROWY W NAJNOWSZEJ WERSJI Z WEJŚCIAMI XLR

Rdzeniem Serii E jest POWER PLANT, zintegrowany wzmacniacz, który z łatwością wydziela moc i oferuje doskonałe brzmienie.

W tradycji naszych legendarnych tranzystorów i lampowych wzmacniaczy stworzyliśmy przed-wzmacniacz dla optymalnej jakości dźwięku, neutralności oraz ultra-szerokich dynamik. Oczywiście, urządzenie cechuje dwu-stopniowa regulacja głośności z precyzyjnym potencjometrem ALPS dla szerokiego wejściowego zakresu dynamiki i dobry względny wskaźnik poziomu szumów, plus złocone przekaźniki dla wejściowych przełączników aby dać gwarancję wolności od zakłóceń i hałasów, duża sekcja zasilania z toroidalnym transformatorem dla  niskiego poziomu zakłóceń oraz oddzielne zasilanie  tłumienia wstrząsów na każdej fazie; to gwarantuje, że wzmacniacz ma wielkie pokłady energii – jak można by się tego spodziewać od urządzeń High-End firmy T+A. Jest wyposażony w przełącznik Flat , więc wyrafinowana regulacja barwy dźwięku i funkcja głośności mogą być odseparowane całkowicie od ścieżki sygnału jeśli jest taka potrzeba.

Końcówki fazy mocy wyjściowej są nowe i obrazują dalszy rozwój niesamowitych końcówek użytych w naszych aktywnych High-End’owych głośnikach TCI. To są wzmacniacze mocy z możliwością przełączania, których sygnał wyjściowy jest generowany przez ogromną liczbę bardzo krótkich dodatnich i ujemnych impulsów. Te nowe przełączane  końcówki mocy były stworzone całkowicie w naszej firmie, w odróżnieniu do gotowych zintegrowanych fabrycznych wzmacniaczy IC używanych przez innych producentów, i są wyposażone w najnowsze ultra-szybkie tranzystory MOSFET i wysoko-energetyczne inteligentne moduły napędu.

Wzmacniacz cechuje pięć wysokiej jakości wejść, które są wyselekcjonowane przy użyciu pozłacanych przekaźników i jeden z nich może być dopasowany z wewnętrznym modułem PHE MM lub PHE MC z Serii R by zapewnić wejście phono (końcówka uziemienia w standardzie). REC OUT oraz PRE OUT są także na wyposażeniu. Solidne metalowe terminale głośnika są pozłacane i pozbawione ferromagnetycznych metali. W gnieździe RS 323 można zainstalować aktualizację oprogramowania, a kontrolny interface jest także obecny. Nowy, wysokosprawny szynowy system  „E-Link” został stworzony dla Serii E, i przepuszcza on wszystkie polecenia ze zdalnego sterowania F 100 pomiędzy urządzeniami przyłączonymi do systemu. Jeśli POWER PLANT działa bez ODTWARZACZA CD lub MUSIC PLAYER’a, wymagane jest oddzielne zdalne sterowanie FSB 100. W tym wypadku odbiornik E 2000 IR jest przyłączony do gniazda RC IN.

Podstawową zasadą, na jakiej opiera się nasz nowy wzmacniacz, jest  PWM końcówki mocy (modulacja czasu trwania impulsu ), z modulatorem analogowej konstrukcji. Wzmacniacze mocy cechują się analogowymi sprężonymi obwodami, które eliminują wszelkie problemy spowodowane przez wahania napięcia zasilania i skutkiem tego eliminuje możliwość zniekształcenia  sygnału  wywołanego przez napięcie zasilania. Tym niemniej, poziom sprzężenia zwrotnego jest relatywnie niski i jest także uzależniony częstotliwościowo (silniejszy w niskich tonach, gdzie swobodnie przepływają prądy, i malejący w średniotonowym obszarze). Rezultatem jest wysoce kontrolowany, płynny, akustyczny obraz, który nigdy nie ma skłonności do szorstkości, połączony z dokładnie wyprofilowanymi i dobrze określonymi niskimi dźwiękami. Żywość i muzykalność tego założenia jest dość niepospolita. Jeśli są zaprojektowane prawidłowo to cyfrowe wzmacniacze mogą brzmieć po prostu wspaniale, i w tym samym momencie mogą także generować olbrzymią moc połączoną ze znaczącą, ulepszoną efektywnością, a więc niewielką stratą ciepła. Takie wzmacniacze są zdolne napędzać  nawet najbardziej wymagające głośniki bez wysiłku, odkąd pojawił się POWER PLANT.

Specyfikacja techniczna:

Nominal output per channel 2 x 250 Watt into 4 Ohms, 2 x 140 Watt into 8 Ohms
Peak output 2 x 380 Watt into 4 Ohms, 2 x 210 Watt into 8 Ohms
Frequency response +/- 3dB: 1 Hz - 60 kHz
Total harmonic distortion < 0.005%
Inter-modulation < 0.005%
Channel separation > 80 dB
Inputs 5 x high-level (RCA) 250 mVeff ... 3 Veff / 20 kOhm
2 x balanced (XLR) +- 250 mVeff ... +- 3 Veff / 5 kOhm
Optional Plug-in MM phono module MM, 1 - 5 mV, 16 capacitance values
Plug-in MC phono module, 60 - 1000 μV, 16 impedance values
Outputs Pre-amplifi er output
Headphones > 50 Ohm
Tape Out
Weight 13 kg, (28.6 lbs)
Remote control system via MUSIC PLAYER or optional FBS 100 radio remote control system
Mains supply 220-230 V or 110-115 V, 50-60 Hz, 600 Watt

Cena: 10 490 zł