AVID Acutus SP Chrome

Projekt tego gramofonu jest najbardziej rozbudowany technologicznie.

Wszystkie zastosowane rozwiązania konstrukcyjne, mają na celu uzyskanie jak najlepszej jakości brzmienia. Dążenie do perfekcyjnego dźwięku, osiągnięto dzięki zastosowaniu mechaniki precyzyjnej jak również zaawansowanej konstrukcji układu zasilania.

Masywny 10kg trójwarstwowy talerz o grubości 5,5cm wytaczany z wysokogatunkowej stali wytłumiony 12mm warstwą aluminium i 4mm warstwą winylu. Zastosowanie konstrukcji warstwowej talerza ma na celu usunięcia rezonansów własnych powstających w czasie ruchu obrotowego talerza.

Łożysko to wrzecionowa konstrukcja o jednym punkcie podparcia wykonanym z węglika spiekanego stykającego się z szafirowym łożem oraz samosmarującymi bieżniami wykonanymi z brązu.

Subchassis (podstawa pośrednia)sztywny wysokociśnieniowy odlew aluminiowy na którym osadzona jest oś łożyska i mocowanie ramienia odizolowany od podstawy poprzez system miękkiego zawieszenia.

Chassis (podstawa) wykonana z 17mm stali walcowanej osadzonej na trzech regulowanych masywnych nogach umożliwiających precyzyjne wypoziomowanie. Zamontowano tu zestaw trzech amortyzatorów stanowiących system miękkiego zawieszenia mającego tłumić poziome i pionowe drgania własne, jak również izolować od drgań zewnętrznych.

Dwa paski umożliwiają dużo lepsze przeniesienie napędu.

Dwu sekcyjny docisk, umożliwia idealne zablokowanie z równoczesnym zniwelowaniem pofalowań płyt.

Silnik asynchroniczny o wysokim momencie obrotowym (140mNm) stanowi niezależną jednostkę napędową o wysokim współczynniku tłumienia drgań własnych.

Zasilacz dostarczający bardzo stabilne i liniowe napięcie dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji kontrolowanej przez cyfrowy procesor DSP (Digital Supply Procesor)

Specyfikacja techniczna

napęd: podwójny pasek
prędkości:  33,3 i 45 RPM
masa talerza: 10kg
łożysko: węglik spiekany/ szafir
zawieszenie: 3-punktowe, sprężyny do tłumienia drgań pionowych, o-ringi - poziomych
tłumienie pionowe 2,5Hz, poziome 4,5Hz
ramiona: przygotowane do SME, możliwe użycia adpterów do wielu innych
silnik: 24V 140mNm asynchroniczny
zasilanie: zewnętrzne, DSP
napięcie wejściowe: 100-240V, 50/60Hz, 20W maks. (w zależności od kraju przeznaczenia)
wymiary: gramofon 460mm x 400mm x 210mm
zasilacz 158mm x 283mm x 60mm
waga netto: 19kg sam gramofon
3,5kg zasilacz
waga wysyłkowa: 30kg
wymiary opakowania: 550mm x 500mm x 550mm

Podana cena nie uwzględnia pokrywy oraz ramienia.

Powered by JS Network Solutions