T+A MP 1260R

“Audiofilski” przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) oraz klient sieciowy MP 1260 R

To urządzenie jest przyszłością w odtwarzaniu muzyki! Coraz więcej miłośników muzyki chciałoby mieć możliwość High-End’owego odtwarzania zasobów zgromadzonych na twardych dyskach. W dzisiejszych czasach prawie każde gospodarstwo domowe wyposażone jest w sieć komputerową, co pozwala na bardzo prosty sposób zapisywania muzyki na dyskach sieciowych w dowolnie wybranych formatach (a co za tym idzie także w dowolnej jakości). Tak zapisana muzyka jest dostępna dla każdego w całym domu (sieć komputerowa) w jakości MP3, jako pliki CD lub nawet w wyższych formatach.

Warto zauważyć, że jakość dźwięku wysokiej rozdzielczości lub nieskompresowanych danych z dysku twardego jest z pewnością lepsza niż ta dostępna z klasycznego CD! Ponieważ owe nowe media niewątpliwie zaoferowały ogromne możliwości dla dalszego rozwoju, był to oczywisty powód dla T+A by stworzyć sprzęt, który mógłby wykorzystywać te możliwości lepiej i konsekwentniej, i popchnąć rozwój tych formatów ku standardowi jakości high-end.

MP 1260 R jest pełnokrwistym urządzeniem audio łatwo integrowalnym z siecią domową i Internetem, oferującym najlepszą z możliwych jakość dźwięku. Prosimy zwrócić uwagę, że MP 1260 R NIE jest komputerem. Urządzenie to jest wysokiej jakości audiofilskim przetwornikiem cyfrowo-analogowym, do którego wprowadziliśmy dodatkowe wyposażenie, umożliwiając mu użycie innych cyfrowych źródeł by działać jak „strumieniowy klient”. To wymagało od nas stworzenia przystosowanej sieciowo tablicy procesora zawierającej w sobie W-LAN, LAN, UPnP, USB oraz port iPOD. Oznacza to, że MP 1260 R może działać ze wszystkim, co jest zdolne dostarczać muzykę: radio internetowe, serwery z siecią muzyczną ( NAS), urządzenia pamięci przenośnej USB, odtwarzacze MP3 oraz iPOD – łącznie z ich układami sterowania. Jakość dźwięku z tego urządzenia jest doskonała. Urządzenie zawiera w sobie także wysokiej jakości tuner VHF, aby słuchacze mogli nadal cieszyć się starym, dobrym radiem analogowym. Wygląd zewnętrzny i konstrukcja przetwornika i jego podzespołów oparte są na tych, które użyte zostały w nowym CD 1260 R i jak się Państwo zapewne spodziewają, zapewniają one fantastyczną jakość dźwięku.

Specifications:

Formats

 

Streaming Client formats

MP3 , WMA,  AAC, OGG Vorbis, FLAC (192/32 over LAN), WAV (192/32 over LAN), AIFF (192/32 over LAN), ALAC (96/24 over LAN)

Supported media servers

UPnP 1.1, UPnP-AV und DLNA-compatible Server, 
Micorsoft Windows Media Connect Server (WMDRM 10), 
vTuner Internet Radio Service, DLNA-compatible Server

Features

Web server (remote PC web browser control), Audio network config., Internet Radio Station database (automatic update via Internet) digital access of iPod contents (D/A conversion in MP 1260 R)

Interfaces

USB 2.0, iPod with control and display,
2 x Digitalentrances (SP/DIF) coax 16... 24 Bit, 24... 192 kSps + optical(TOS-Link) 16 ... 24 Bit, 24 ... 96 kSps, LAN, W-LAN

Audio data

 

Analogue outputs

Stereo 2,5 Veff / 22 Ohm

Digital outputs

1 x coax IEC 60958 (LPCM)

D/A converter

Doppel-Differential-Quadruple-Converter with 4 D/A-converters per channel, 32-Bit Sigma Delta, 352,8 kSps/384 kSps

Upsampling

free programmable signal processor with 4 selectable oversampling algorithms. 
FIR short, FIR long, Bezier/IIR, Bezier

Analogue filters

Phase linear bessel filter 
with 100 kHz limit frequency

Frequency response

2 Hz - 20 kHz    (44,1 kSps)
2 Hz - 22 kHz    (48,0 kSps)
2 Hz - 40 kHz    (96,0 kSps)
2 Hz - 80 kHz    (192,0 kSps)

Total harmonic distortion

< 0.001 %

 

Signal / noise ratio

112 dB

Channel separation

106 dB

Tuner

 

Tuner

FM Radio 87,5 Mhz - 108 MHz

Input sensitivity

2 uV

Overload margin

> 125 dB

Overload damping (Stereo)

40 dB

RDS-Function

Station name, radio text, clock

 

 

Mains sockets

100 - 240 V, 50 - 60 Hz, 40 VA

Dimensions (H x W x D)

7,5 x 44 x 39 cm

Weight

8 kg

Remote control

via R-System

Finishes

silver aluminium, black

Accessory

W-LAN Antenna

Powered by JS Network Solutions