Mytek 192-DSD-DAC

Stereo 192 DSD DAC Black Preamp Version

Stereo192-DSD-DAC wprowadzony na rynek w połowie 2011 roku to nowej generacji przetwornik cyfrowo-analogowy z rozbudowanymi możliwościami połączenia z komputerem. Nowy DAC został zaprojektowany specjalnie do zastosowań masteringowych, jak również do użytku audiofilskiego. Sprawdza się on doskonale przy odtwarzaniu z komputera coraz bardziej popularnych wśród konsumentów plików audio o wysokiej rozdzielczości. Przy stosunkowo niewielkich rozmiarach (urządzenie zajmuje połowę szerokości racka 19” i przestrzeń 1U), sprzęt ten dostarcza najwyższej jakości dźwięku i zawiera szereg nowoczesnych funkcji i narzędzi umożliwiających niezwykle proste odtwarzanie doskonale brzmiącego materiału muzycznego zarówno w formacie PCM (do 192k), jak i DSD.

Mytek Stereo192-DSD-DAC zapewnia niezawodne przenoszenie studyjnej jakości dźwięku odtwarzanego z każdego formatu, łącznie z plikami 192k PCM i DSD ściągniętymi z jednego z coraz bardziej popularnych serwisów dystrybuujących pliki muzyczne w wysokiej rozdzielczości. Jednocześnie maksymalne uproszczenie budowy tego DACa wyeliminowało wszelkie problemy występujące zazwyczaj przy skomplikowanych cyfrowych konfiguracjach, takie jak drgania (jitter) czy zniekształcenia.

Przetwornik ten jest owocem ponad 3 lat badań i pracy nad rozwojem nowych technologii. Udało się opracować interfejs FireWire i USB 2.0 zdolny do przenoszenia informacji DSD, nowy, przełomowy chipset konwertera cyfrowo-analogowego (Sabre DAC) oraz zintegrować sprzęt z nowo powstającym oprogramowaniem PCM i DSD.

Tak naprawdę już 2 lata temu Mytek zaprezentował prototyp tego urządzenia. Zrobiono to tylko po to, aby wysłuchać opinii użytkowników i powrócić do deski kreślarskiej, gdzie na bieżąco wdrażano nowe pomysły i dostosowywano sprzęt do zmieniających się realiów. Rynek studyjny co raz mniej bowiem kojarzy się z zamkniętymi pomieszczeniami wypełnionymi sprzętem, a co raz bardziej wykorzystuje Internet i nowe technologie do decentralizacji procesu produkcji muzycznej. Firma Mytek jest wiodącym na świecie producentem profesjonalnych przetworników, od 1992 roku opracowała ponad 20 modeli tego typu urządzeń. Jednak Stereo192-DSD-DAC to urządzenie technologicznie przewyższające wszystkich swoich poprzedników, a także pierwsze przeznaczone w równym stopniu dla rynku Hi-Fi.

 

Stereo192-DSD-DAC Black Preamp Version

Ta wersja urządzenia jest przeznaczona zarówno do odsłuchu audiofilskich plików audio z komputera, jak i do profesjonalnych zastosowań w masteringu i studyjnym odsłuchu audio. Jako dodatek do wszystkich dostępnych wejść cyfrowych, jednostka została wyposażona również w parę niesymetrycznych wejść analogowych. Każde z wejść podlega regulacji poziomu za pomocą skokowego potencjometru na przednim panelu, a sygnał z niego może być poprowadzony do monitorów odsłuchowych lub do wyjścia słuchawkowego. Wersja Black Preamp ma dokładnie te same funkcje, specyfikację techniczną, jakość dźwięku oraz firmware, co wersja Silver Premp. Jedynymi różnicami są czarny panel frontowy oraz obecność wskaźnika poziomu sygnału zrealizowanego na diodach LED.

 

Specyfikacja techniczna:

 • Konwersja: 32bit, PCM do 192k, 64xDSD, 128xDSD
 • zakres dynamiki: 128dB (chipset ESS Sabre w konfiguracji 8 mono do 2 stereo), zniekształcenia harmoniczne THD konwertera: -110dB
 • yfrowe wejścia audio: SPDIF, AES/EBU, Toslink, wszystkie pracujące z rozdzielczością do 192k (w wersji masteringowej również 64xDSD i 128xDSD w formacie SDIF DSD)
 • Zegar: wbudowany generator zegara (jitter 10ps), dedykowane wyjście i wejście zegara do synchronizacji przychodzącego cyfrowego sygnału audio i eliminacji drgania (jitter)
 • Wewnętrzny sprzętowy upsampling - sygnały 16bit/44,1kHz mogą przed poddaniem konwersji zostać podniesione do 24bit/192kHz z eliminacją drgań
 • Transparentny, programowalny, krokowy potencjometr (skok 1dB) do niezależnej regulacji poziomu wyjścia oraz poziomu słuchawek
 • Ominięcie potencjometru za pomocą przekaźnika dla osiągnięcia absolutnie purystycznego toru konwersji cyfrowo-analogowej
 • Para niesymetrycznych, analogowych wyjść RCA do podłączenia wzmacniacza
 • Wysokoprądowy, pozbawiony zniekształceń wzmacniacz słuchawkowy o impedancji 500mA
 • Uniwersalny, przełączany zasilacz sieciowy
 • Możliwość łatwej aktualizacji firmware’u za pomocą plików ściągniętych ze strony producenta. Możliwość przekształcenia wejść cyfrowych w wejścia audio do komputera.
 • Opcjonalny pilot zdalnego sterowania
 • Obudowa: 1U, połowa szerokości racka, wymiary wys 4,4 cm x sze 21,6 cm x głę 21,6 cm
 • Waga: 2,7 kg
Powered by JS Network Solutions